AUTfestiwal 2013

Joann Daszkiewicz Joanna Daszkiewicz
Absolwentka UAM (filozofia) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (malarstwo). Wykładowca na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od kilku lat specjalizuje się w badaniu oraz promowaniu niszowego nurtu sztuki jakim jest art brut – twórczość osób wykluczonych i z różnych powodów znajdujących się na marginesie społecznym. Kurator wystaw, koordynator MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI POŚWIĘCONEJ NURTOWI ART BRUT: Art brut – Między sztuką a terapią (Poznań 15-16.04.2010). W 2008 r. współpracowała jako konsultant merytoryczny z TVP Kultura przy produkcji pierwszego polskiego filmu dokumentalnego o polskim art brut – Sztuka zwana art brut w reżyserii Anny Kochnowicz. Wiceprezes Fundacji ARTiFAKT.

SoniaRammer Sonia Rammer
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby oraz Wydział Edukacji Artystycznej) oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (Wydział Nauk Społecznych – Psychologia). Ukończyła Studium Arteterapii w Polskim Instytucie Eriksonowskim. Zajmuje się sztuką i psychologią, w szczególności psychologią twórczości. Obecnie pracownik naukowo dydaktyczny UAP (adiunkt w I Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku, wykładowca psychologii i psychologii twórczości).


Agnieszka Doda Agnieszka Doda-Wyszyńska
Doktor filozofii, adiunkt w Zakładzie Semiotyki Kultury Instytutu Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu, książki: „Pośpiech i cynizm. Wokół teorii dyskursów Jacquesa Lacana” (wyd. Humaniora 2002), „Inwazja ikonoklastów. Filozofia przedstawienia Jacques’a Rancière’a” (wyd. WNS UAM, Poznań 2012), główne zainteresowania: filozofia przedstawienia, psychoanaliza lacanowska. Trzy semestry studiowała film animowany na UAP.
maja Maja Piskorska
Ukończyła ASP w Poznaniu, na wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby, kierunek grafika warsztatowa, oraz arteterapię w DSW we Wrocławiu. Obecnie zajmuje się grafiką projektową, oraz prowadzi we własnej pracowni (www.fabryka-studio.com) zajęcia artystyczne z dziećmi i młodzieżą.
Katarzyna Katarzyna Kubaszczyk
Tłumacz, lektor języka francuskiego. Czas zawodowy dzieli między pracę profesjonalną i wielorakie zamiłowania artystyczne, głównie muzyczne i teatralne. W śpiewie indywidualnym interpretuje piosenkę francuską, w śpiewie grupowym wraz z zespołem Liquescentes wykonuje repertuar średniowieczny i renesansowy, gdzie szczególne miejsce przypada gregoriance. Do AUTfestiwalu wnosi swe umiejętności tłumaczeniowe, ale i użycza głosu jako lektor filmowy. Również i w tej nowej formie działania, które być może wkrótce okaże się tak owocne jak pozostałe, materią są słowa.

Ewa Wanat Ewa Wanat
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom w pracowni rzeźby prof. Józefa Petruka. Jest autorką małych form rzeźbiarskich wykonywanych w technice wosku traconego, form ceramicznych, rzeźb plenerowych i pomnikowych. Zajmuje się animacją kultury i sztuki. Od wielu lat prowadzi pracownię ceramiki i rzeźby w Swarzędzu, która jest miejscem realizowania własnej działalności artystycznej oraz spotkań dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych pragnących doświadczyć magii tworzenia. Organizator wystaw, koordynator wielu projektów i konkursów. Prezes Fundacji ARTiFAKT.

MarekBielecki.jpg Marek Bielecki
Fotograf freelancer, grafik, webmaster. Miłośnik fotografii portretowej i teatralnej, współpracował min. z Teatrem Wielkim w Poznaniu, Polskim Teatrem Tańca oraz Teatrem Polskim w Poznaniu ( sesja z Katarzyną Bujakiewicz ). Autor wielu sesji do kwartalnika "ARTTAK. Sztuki Piękne" ( min. z Antonim Liberą, Lechem Majewskim, Januszem Kapustą ).
marek glinkowski Marek Glinkowski
ur. 21 maja 1977 r. w Tarnowskich Górach. W 2002 r. ukończył Wydział Malarstwa Grafiki i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w zakresie Grafiki i Rysunku. Pracuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się grafiką warsztatową, instalacją i sztuką wideo. W swoich działaniach najczęściej podejmuje analizę instytucjonalnego i społecznego kontekstu funkcjonowania dzieła sztuki, dyskursu muzealnego i historycznych uwarunkowań. Pracuje cyklami, a ekspozycje mają charakter site-specific. Był kuratorem ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Precedens (2001-2003). Od 2004 r. prowadzi Galerię Aula na Uniwersytecie Artystycznym. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Trzykrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego prace znajdują się w muzeach, galeriach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

Tomasz Drewicz Tomasz Drewicz
ur. 29.04.1982 w Obornikach Wielkopolskich. Artysta, kurator, krytyk i animator kultury. W latach 2001 - 2005 studia na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska na Politechnice Poznańskiej. W latach 2004 - 2009 studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ukończył studia na Wydziale Edukacji Artystycznej w dwóch specjalnościach: Promocja i Krytyka Sztuki oraz Pedagogika Sztuki. Dyplom w drugim zakresie z Rzeźby w pracowni prof. Marcina Berdyszaka. Współtwórca Koła Naukowego Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obecnie pracuje na macierzystej uczelni na stanowisku asystenta w VI Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych. Współprowadzący Galerię AULA. Mieszka i pracuje w Poznaniu…

Rafal Boettner-Lubowski Rafał Łubowski
ur. 1974 – artysta sztuk wizualnych, krytyk i teoretyk sztuki. Absolwent poznańskiej ASP. Twórca refleksyjnych, neotradycjonalistycznych i polemicznych jednocześnie instalacji, obiektów i kompozycji rzeźbiarskich. Autor ponad stu tekstów z dziedziny krytyki, promocji i historii sztuki. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Kierownik Pracowni Otwartych Interpretacji Sztuki. W działalności artystyczno-badawczej stosuje pseudonim Rafał Boettner-Łubowski.

zmidzinski Jakub Żmidziński
Adiunkt Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wykłada główne problemy kultury i korespondencje sztuk. Autor książki Pieniny w literaturze polskiej (2010) i dwóch tomów poetyckich.


Dawid Dawid Konieczny
ur. 1974, absolwent Politechniki Poznańskiej. Informatyk pamiętający czasy DOS-a i dyskietek, webmaster, freelancer. Miłośnik (ale bardzo amatorski...) fotografii oraz fan Depeche Mode :)

 


Artifaktt
Edupoznann